Časté dotazy

Níže naleznete několik vybraných témat a častých otázek. Každá realizace je nějakým způsobem individuální. Proto nás neváhejte kontaktovat, rádi Vás výběrem vašich nových dveří provedeme od začátku do konce, poradíme, co je důležité, jaké máte možnosti, kde je možné ušetřit a kde to naopak není vhodné.

Jak dlouho trvá výběr a realizace?

Samotná montáž dveří je otázkou třeba jednoho týdně, Důležité je myslet na to, že nějaký čas zabere samotný výběr dveří. Poté příprava a zaměření otvorů pro montáž dveří a následně se může do doby realizace také promítnout, pokud bude zapotřebí výroba atypických dveří na míru.

Kdy začít s výběrem?

S výběrem dveří je dobré začít již třeba tři měsíce před plánovanou instalací. Někdy samotný výběr trvá i 5 týdnů, při výběru atypických dveří můžeme čekat na výrobce i 6 týdnů v ojedinělých případech až 10.

Kdy přijde čas pro realizaci?

Montáž dveří probíhá ve chvíli, kdy jsou připravené stavební otvory pro budoucí dveře, hotové podlahy a ideálně i vnitřní výmalba.

Jaké typy dveří nabízíte?

Dveře můžeme rozdělit na vchodové (venkovní), interiérové a poté speciální (bezpečnostní a protipožární)


Interiérové dveře poté můžeme dělit dle provedení Klasické výklopné s pravým nebo levým otvíráním, posuvné na stěnu nebo se zabudováním a poté různé skládací

Jaký materiál dveří zvolit?
Výběr je otázkou vkusu, požadovaných vlastností a v neposlední řadě také rozpočtu. V naši nabídce najdete dveře všech typů.

Mateřiály dveří: Voštinová výplň, DTD-dřevotřísková dutinka, MDF-dřevovláknitá deska, Plná dřevotřísková deska, PUR deska, Skleněné dveře, Dveře z masivního dřeva,... 

Jakou zvolit šířku?

Norma udává nejméně 60cm, nicméně pro výběr dveří doporučujeme zvolit minimálně 70cm a zároveń si odpovědět na několik otázek. Jak často budeme danými dveřmi chodit? Co budeme nosit? Projedeme, v případě, že budeme stěhovat nábytek? S ohledem na tyto skutečnosti doporučujeme se pohybovat spíše u rozměrů 80, 90cm nebo i více.

Kolik dveře stojí?

Velmi záleží na vašem finálním výběru typu dveří, zvoleného materiálu, dekoru, klik, kování a případného prosklení. Cena jedněch dveří se tedy může pohybovat od 1 000 Kč a klidně i přes 15 000 Kč


Zajímá Vás cokoli dalšího?